Kontakt

Starostwo Powiatowe w Lubaniu
ul. Mickiewicza 2, 59-800 Lubań
Tel.: +48 / 756464 300 | Fax: +48 / 756464 321
E-mail: sekretariat@powiatluban.pl

Edukacja

Świąteczna akcja lubańskich wolontariuszy

21-12-2017

Tuż przed Bożym Narodzeniem, w  poniedziałek 18 grudnia,młodzi wolontariusze z lubańskiego  Klubu Liderów Młodzieżowych odwiedzili dzieci z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Świeradowie-Zdroju w ramach świątecznej akcji „Paczka Bożonarodzeniowa 2017”.

Akcja wpisała się już na stałe w kalendarz cyklicznych wydarzeń organizowanych corocznie przez lubańską młodzież, działającą przy Stowarzyszeniu „Pogranicze” w Lubaniu. W tym roku odbyła się już jej czwarta edycja. Dla dzieci został przygotowany świąteczny program animacyjny oraz słodkie prezenty, które wychowankom świeradowskiej placówki wręczył Św. Mikołaj, dzielnie wspierany przez ekipę Śnieżynek i Reniferów.Na dzieci czekały  różne gry i zadania związane z Bożym Narodzeniem. Zmierzyły się one m.in. ze świątecznymi kalamburami oraz konkursem na najbardziej kreatywne wykonanie bałwanka – symbolu zimy. Wizyta Św. Mikołaja w POW wzbudziła wiele radości. Dzieci cieszyły się z otrzymanych podarunków oraz wspólnego czasu, który lubańska młodzież spędziła razem z nimi zarówno na zabawie, jak i rozmowie już po zakończeniu oficjalnego programu.

Przeprowadzenie tegorocznej akcji było możliwe dzięki wsparciu finansowym przyjaciół i sympatyków „Pogranicza”. Przedsięwzięcie przygotowała i przeprowadziła grupa młodzieży w składzie: Agata Sobczak, Gabriela Lubas, JessicaGałowska, Kinga Kotlarek, Klaudia Niestier, Eryk Tropiejko, Tomasz Długosz i Maciej Białkowski.

Nie była to jedyna akcja lubańskiej młodzieży, która została przeprowadzona w tym roku dla świeradowskiej placówki. Klub Liderów Młodzieżowych współpracuje regularnie z Placówką Opiekuńczo-Wychowawczą, odwiedzając dzieci i młodzież także wiosną z okazji Dnia Dziecka. Obie strony znają się już od kilku lat, stąd kolejne wizyty w Świeradowie-Zdroju nabierają coraz bardziej przyjacielskiego charakteru.

Ogłoszenia

Wszystkie ogłoszenia

Niezbędnik